Nowe produkty

Brak nowych produktów.


Ceramika z Bolesławca – tradycja dostępna online

Od wieków Bolesławiec słynie z produkowanych w nim wyrobów ceramicznych. Tradycja wytwarzania ceramiki w Polsce zachodniej sięga średniowiecza! Wieki udoskonalania techniki jej wyrobu zaowocowały międzynarodowym uznaniem. Naczynia z Bolesławca cieszą oczy miłośników rękodzielnictwa z całego świata. Nie może ich zabraknąć także w Twoim domu!

Największe naczynie na świecie

Choć ceramika z Bolesławca znana jest już od średniowiecza, to prawdziwą światową sławę przyniósł jej wiek XVIII. Wtedy to powstało w Bolesławcu największe naczynie na świecie – garniec, który mógł pomieścić aż 2000 litrów. Ceramika z Bolesławca stała się sławna i renomowana, w związku z czym otwarto tam nawet Zawodową Szkołę Ceramiczną.

Wyrób ponadczasowy

Naczynia z Bolesławca poddawane są zabiegom termicznym i pokrywane są szkliwem, dzięki czemu są one odporne na ścieranie. Co ciekawe, ceramika z Bolesławca doskonale nadaje się do używania jej w nowoczesnych sprzętach gospodarstwa domowego, takich jak kuchenki mikrofalowe, zmywarki do naczyń, piekarniki itp.

Tradycja dostępna online

Teraz słynne tradycyjne wyroby ceramiczne z Polski są dostępne online. Możesz wybrać i kupić je będąc w dowolnym miejscu na świecie! Od tej pory lokalny folklor i tradycja, wytrzymały i przystosowany do użytkowania w nowoczesnej kuchni, dostępny jest od ręki. Taka właśnie jest oferowana przez nas ceramika z Bolesławca! Sklep internetowy DekorBuy to odpowiedź na potrzeby naszych Klientów. Jako że wyroby ceramiczne z Bolesławca łączą tradycję z nowoczesnością, tak i nasz sklep, poza tradycyjną, stacjonarną placówką w sercu Krakowa, umożliwia także bezpieczne zakupy online.

Zobacz, jak to działa!