Ceramika artystyczna z Bolesławca

 

Ceramika_GOGOLIN-174-Edit-Edit Ceramika_GOGOLIN-211 Ceramika_GOGOLIN-239-Edit Ceramika_GOGOLIN-340-Edit Ceramika_GOGOLIN-436 Ceramika_GOGOLIN-537 Ceramika_GOGOLIN-677 Ceramika_GOGOLIN-858 Ceramika_GOGOLIN-952-Edit Ceramika_GOGOLIN-968-Edit-2

 

Ceramika artystyczna z Bolesławca szczyci się długą historią. Pierwsze wzmianki o bolesławieckich garncarzach produkujących wyroby z gliny pojawiają się już w dokumentach z XIV wieku. Oczywiście dziś nie jest to ta sama, co w średniowieczu ceramika artystyczna. Rękodzieło z Bolesławca nie zostało jednak całkowicie wyparte przez wyroby przemysłowe. Dzisiaj z radością i dumą ozdabiamy swoje domy i mieszkania takimi przedmiotami, jak właśnie ceramika artystyczna. Sklep DekorBuy oferuje naczynia o podwyższonym standardzie, o unikatowych i artystycznych dekoracjach.

Tradycja w nowoczesnym domu

Oferowane przez nas przedmioty wykonywane i zdobione są ręcznie. Ornamenty tworzy się za pomocą pędzla lub charakterystycznych bolesławieckich stempelków. Ceramika artystyczna z Bolesławca jest szkliwiona i wypalana w temperaturze 1250º C, co nadaje jej wyjątkową trwałość i odporność na ścieranie.

Technologia ta sprawia, że ceramikę bolesławiecką można myć w zmywarkach oraz wkładać do mikrofali i piekarników. Jednak ornamentyka podpowiada nam, że naczynia pochodzą z miejsca, w którym czas się zatrzymał. Tym miejscem jest właśnie Bolesławiec. Ceramika artystyczna z DekorBuy uczyni wyjątkowymi prozaiczne czynności, takie jak codzienne gotowanie, pieczenie czy spożywanie wspólnych, rodzinnych posiłków.

Jeśli ceramika artystyczna – to tylko w DekorBuy!

W asortymencie DekorBuy nie mogłoby zabraknąć takich produktów, jak ceramika artystyczna. Sklep internetowy jest znakomitym rozwiązaniem dla osób spoza Krakowa i Polski, chcących zakupić te tradycyjne, niezwykle piękne produkty, doskonale przysposobione do używania ich w nowoczesnej kuchni.

Jeśli chcecie, aby Wasze wnętrza zdobiła praktyczna, unikalna i piękna ceramika artystyczna z Bolesławca, zapoznajcie się z naszą ofertą. Znajdziecie tu idealny prezent, nietuzinkową pamiątkę, praktyczne, dekoracyjne i bardzo trwałe naczynia, które będą chlubą każdego domu przez lata! Zapraszamy do naszego sklepu!

Przejdź do sklepu


zapytaj nas o ceramikę Bolesławiecką

Płacę przez PayU