Ceramika Bolesławiecka – praktyczne piękno w Twoim domu

 

Ceramika_GOGOLIN-061 Ceramika_GOGOLIN-174-Edit-Edit Ceramika_GOGOLIN-379-Edit-2-Edit Ceramika_GOGOLIN-421 Ceramika_GOGOLIN-561 Ceramika_GOGOLIN-677 Ceramika_GOGOLIN-857 Ceramika_GOGOLIN-938-Edit Ceramika_GOGOLIN-1008-Edit-Edit Ceramika_GOGOLIN-1336

 

Bolesławiecka ceramika jest jednym z polskich produktów słynnych na całym świecie. Taką renomę wyroby te zyskały już w XVII wieku i – co najważniejsze – cieszą się nią po dziś dzień. Ty też wybierz tradycyjne piękno w Twoim domu!

Unikatowa technika i niepowtarzalna ornamentyka

To właśnie unikalna technika i artystyczna, tradycyjna ornamentyka sprawiają, że bolesławiecka ceramika jest tak chętnie kupowana jako praktyczna pamiątka z Polski. Zdobi ona domy pasjonatów rękodzielnictwa na całym świecie, ale nie tylko. Na korzystanie z tych naczyń decydują się bowiem osoby, które są praktyczne i chcą połączyć piękno z użytkowością.

Bolesławiec i ceramika od stuleci idą ze sobą w parze. Ceramikę wykonuje się ręcznie z naturalnej, lokalnej gliny. Zdobi się ją farbami podszkliwnymi przy użyciu pędzli i stempli będących sygnaturą oznaczającą, że miejscowość, w którym naczynia powstały, to właśnie słynny Bolesławiec. Ceramika w sklepie DekorBuy ma więc niepowtarzalny charakter, który nadają jej ornamenty.

Prostota i bogactwo, tradycja i nowoczesność

Czym jeszcze wyróżnia się nasza bolesławiecka ceramika? Sklep internetowy DekorBuy to platforma pełna naczyń, które cechuje tradycyjna prostota, bogata kolorystyka a nawet nowoczesny design. Stąd też wiemy, że każdy Klient znajdzie u nas coś dla siebie: zarówno miłośnik klasycznego minimalizmu, jak i amator kolorystycznej ekstrawagancji. Właśnie dlatego tak wyjątkowa jest nasza bolesławiecka ceramika.

Ceramika bolesławiecka w Krakowie

Południowa część Polski słynie z bogatej tradycji wyrobów rękodzielniczych. Bolesławiec to miasto, które niemal od początku swojego istenienia jest związane z garncarstwem. Flagowym produktem tego regionu jest właśnie ceramika bolesławiecka. Kraków natomiast, to miejsce słynące z wielu oryginalnych i niezwykle różnorodnych wyrobów. To właśnie w Krakowie, w sklepie DekorBuy, możliwe jest nabycie unikalnych wyrobów wprost z fabryki naczyń ceramicznych w Bolesławcu.

Nasz sklep

Sklep online DekorBuy ma bardzo bogaty wybór produktów rękodzielniczych. Dostępność bolesławieckiej ceramiki w sklepie internetowym sprawia, że w łatwy i szybki sposób możne ona zagościć w każdym domu. Jeśli chcielibyście natomiast nabyć ceramikę bolesławiecką w Krakowie, koniecznie udajcie się na ulicę Sławkowską 11, gdzie mieści się nasz sklep stacjonarny. Zapraszamy!

Przejdź do sklepu


Zapytaj nas o ceramikę artystyczną

Płacę przez PayU